Our Kids Sports
South East Essex Primary League Message: Please note APPLICATION PACKS are now ready to download for the new season 2019/2020 from forms and documents
Options
Calendar

All Matches on Sunday 31 03 2019

<< Previous Match Day - Saturday 30 03 2019 Next Match Day - Saturday 06 04 2019 >>
 
U7 - Group 1 - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals PanthersHadleigh Town YFC Group 1 : Hadleigh Town Pumas[ Details ]
 
U8 - West (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Concord Rangers YFC Group 1 : Concord Rangers LionsHawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell Lions[ Details ]
Thundersley Rovers Group 1 :Thundersley Rovers Lions (Blacks)Mornington Boys Group 1 : Mornington Boys Blues (Lions)[ Details ]
 
U8 - East (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Bowers & Pitsea YFC Group 1 : Bowers & Pitsea Lions ( Red)Pegasus YFC Group 1 : Pegasus Youth Lions (Red)[ Details ]
Canvey Island Youth FC Group 1 : Canvey Island LionsRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Tigers[ Details ]
Langdon United YFC Group 1 ;Langdon United YFC LionsCatholic Utd Minors FC Group 1 : Catholic United Lions[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood United LeopardsWickford Town YFC Group 1 :Wickford Town Lions[ Details ]
 
U8 - Central (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Bowers & Pitsea YFC :Bowers & Pitsea Tigers (White)Great Wakering Colts FC Group 1 : Great Wakering Lions[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 : Pegasus Youth Tigers (White)Mornington Boys Group 1 : Mornington Boys Whites (Tigers)[ Details ]
 
U8 - South (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Ashingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Youth LeopardsRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Leopards[ Details ]
Canvey Island Youth FC Group1 : Canvey Island LeopardsBenfleet Youth FC Benfleet Youth Leopards[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps LionsCanvey Island Youth FC Group 1 : Canvey Island Tigers[ Details ]
Forest Glade YFC Group 1 : Forest Glade TigersEssex Royals YFC Essex Royals Tigers[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys CougarsLeigh Rockets YFC Group 1: Leigh Rockets Tigers[ Details ]
Southendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor PumasCatholic Utd Minors FC Group 1 ; Catholic United Tigers[ Details ]
 
U8 - North (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Academy Soccer Group 1 : Academy Soccer TigersLeighwood Utd YFC Leighwood Utd Pumas[ Details ]
Bowers & Pitsea YFC :Bowers & Pitsea Leopards (Blue)Beech Utd FC Group 1 : Beech United Lions[ Details ]
Great Wakering Colts FC Group 1 : Great Wakering TigersF C Redwing FC Redwing Falcons[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys PumasAshingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Youth Tigers[ Details ]
 
U8 - North East (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Academy Soccer Group 1 : Academy Soccer LeopardsCorringham Cosmos Corringham Cosmos Tigers[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell Tigers Trinity Youth FC Trinity Youth Leopards[ Details ]
Trinity Youth FC Group : 1Trinity Youth TigersEssex Royals YFC Essex Royals Leopards[ Details ]
 
U8 - North West (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Bowers & Pitsea YFC Bowers & Pitsea Pumas Trinity Youth FC Trinity Youth Pumas[ Details ]
Canvey Island Youth FC Canvey Island CougarsWickford Town YFC Group 1 :Wickford Town Leopards[ Details ]
Catholic Utd Minors FC Catholic Utd LeopardsLeigh Rockets YFC Leigh Rockets Leopards[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps TigersHadleigh Town YFC Hadleigh Town Lions[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell LeopardsRayleigh Boys YFC Rayleigh Boys Panthers[ Details ]
 
U9 - West (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Concord Rangers YFC Concord Rangers LionsJunior Red Star YFC Junior Red Star YFC Tigers[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Ekco Whitecaps PumasSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Lions[ Details ]
 
U9 - East (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Canvey Island Youth FC Canvey Island PumasCanvey Island Youth FC Group 1 : Canvey Island Lions[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps LionsRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Leopards[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys TigersCanvey Island Youth FC Canvey Island Leopards[ Details ]
 
U9 - Central (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals PumasEssex Royals YFC Group 1 : Essex Royals Tigers[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 Hawkwell TigersLeigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets Lions[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd LeopardsSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Cougars[ Details ]
 
U9 - South (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Bowers & Pitsea YFC Group 1 :Bowers & Pitsea White (Tigers)Canvey Island Youth FC Canvey Island Panthers[ Details ]
Corringham Cosmos Corringham Cosmos LionsSouthendian Manor YFC Southendian Manor Panthers[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd PumasSupreme Youth FC Group 1 :Supreme Youth Lions[ Details ]
Southendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor PumasTrinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth Leopards[ Details ]
 
U9 - North (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Ashingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon LeopardsTrinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth Lions[ Details ]
Leigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets LeopardsBeech Utd FC Group 1 : Beech United Lions[ Details ]
Leigh Rockets YFC Leigh Rockets PumasHambro Colts YFC Hambro Colts Lions[ Details ]
Westcliff United YFC Westcliff United YFC LionsAcademy Soccer Group 1 : Academy Soccer Tigers[ Details ]
 
U9 - North West (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Ekco Whitecaps YFC Ekco Whitecaps LeopardsForest Glade YFC Group 1 : Forest Glade Leopards[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps TigersRayleigh Boys YFC Group1 : Rayleigh Boys Cougars[ Details ]
Great Wakering Colts FC Group1:Great Wakering LeopardsTrinity Youth FC Trinity Youth Pumas[ Details ]
Trinity Youth FC Group 1: Trinity Youth TigersHawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell Leopards[ Details ]
Wickford Town YFC Group1 : Wickford Town LeopardsCanvey Island Youth FC Canvey Island Cougars[ Details ]
 
U10 - West (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Bowers & Pitsea YFC :Bowers & Pitsea Lions (Red)Corringham Cosmos Corringham Cosmos Lions[ Details ]
Canvey Island Youth FC Canvey Island PumasHawkwell Athletic YFC Group 1 Hhawkwell Lions[ Details ]
Catholic Utd Minors FC Group 1 : Catholic Utd LionsLeigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers Lions[ Details ]
Leigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets LionsAcademy Soccer Academy Soccer Pumas[ Details ]
Southendian Manor YFC Southendian Manor LionsRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Lions[ Details ]
 
U10 - East (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Corinthians YFC Corinthians LionsGreat Wakering Colts FC Group 1 : Great Wakering Lions[ Details ]
Leigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers LeopardsEkco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps Lions[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys PumasTrinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth Leopards[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys TigersEssex Royals YFC Group 1 : Essex Royals Lions[ Details ]
 
U10 - Central (2) - Sunday 31 03 2019
Home TeamAway Team
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals TigersLeighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd Leopards[ Details ]
Southendian Manor YFC Southendian Manor CougarsTrinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth Lions[ Details ]
 
U10 - South (2) - Sunday 31 03 2019
Home TeamAway Team
Hambro Colts YFC Group 1 : Hambro Colts LionsCanvey Island Youth FC Canvey Island Tigers[ Details ]
Thundersley Rovers Thundersley Rovers LionsForest Glade YFC Forest Glade Panthers[ Details ]
 
U10 - North (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Catholic Utd Minors FC Group 1 : Catholic Utd TigersRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Panthers[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys LeopardsAshingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Youth Tigers[ Details ]
Southendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor PumasFryerns Boys YFC Group 1 : Fryerns Boys Lions[ Details ]
 
U10 - North East (2) - Sunday 31 03 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Corringham Cosmos Corringham Cosmos TigersTrinity Youth FC Trinity Youth Pumas[ Details ]
Leigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers TigersAcademy Soccer Group 1 : Acadamy Soccer Lions[ Details ]
Supreme Youth FC Supreme Youth TigersForest Glade YFC Forest Glade Pumas[ Details ]
 
U10 - North West (2) - Sunday 31 03 2019
Home TeamAway Team
Hawkwell Athletic YFC Group 1 Hawkwell TigersBeech Utd FC Beech United Tigers[ Details ]
Wickford Town YFC Group 1 : Wickford Town TigersEssex Royals YFC Essex Royals Leopards[ Details ]

Cup Matches

Home TeamAway TeamDetails
U8 Group A: Semi Finals
‘St.Clere's FC’ St.Clere's FC RedAshingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Youth Lions[ Details ]Published
Junior Red Star YFC Junior Red Star YFC LionsBenfleet Youth FC Benfleet Youth Lions[ Details ]Published
U8 Group B: Semi Finals
Supreme Youth FC Group 1 : Supreme Youth Lions‘St.Clere's FC’ St.Clere's FC Blue[ Details ]Published
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys LionsSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Tigers[ Details ]Published
U8 Group C: 2nd Round
Forest Glade YFC Forest Glade LeopardsWickford Town YFC Group 1 :Wickford Town Tigers[ Details ]Published
U8 Group C: Quarter Finals
Benfleet Youth FC Benfleet Youth PanthersLeigh Ramblers YFC Leigh Ramblers Leopards[ Details ]Published
Trinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth LionsSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Leopards[ Details ]Published
U9 Group A: Semi Finals
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd LionsBerry Boys YFC Group 1 :Berry Boys Tigers[ Details ]Published
Leigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers LionsLeigh Ramblers YFC Leigh Ramblers YFC Leopards[ Details ]Published
U9 Group B: Quarter Finals
Hullbridge Sports YFC Group 1 : Hullbridge Sports LionsGreat Wakering Colts FC Group1:Great Wakering Tigers[ Details ]Published
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys PumasPegasus YFC Group 1 : Pegasus YFC White (Tigers)[ Details ]Published
Academy Soccer Group 1 : Academy Soccer LionsAshingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Tigers[ Details ]Published
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys PanthersLeigh Ramblers YFC Leigh Ramblers YFC Pumas[ Details ]Published
U9 Group C: Quarter Finals
Supreme Youth FC Supreme Youth TigersBerry Boys YFC Berry Boys Pumas[ Details ]Published
Academy Soccer Academy Soccer PumasWickford Town YFC Wickford Town Pumas[ Details ]Published
U10 Group A Andy Hathaway Memorial Trophy: Quarter Finals
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd LionsForest Glade YFC Group 1 : Forest Glade Lions[ Details ]Published
Leigh Rockets YFC Group 1 : Leigh. Rockets LeopardsMornington Boys Group 1 : Mornington Boys Lions[ Details ]Published
U10 Group B: Quarter Finals
Mornington Boys Mornington Boys TigersHullbridge Sports YFC Group 1 : Hullbridge Sports Lions[ Details ]Published
U10 Group C: Quarter Finals
Island Boys YFC Island Boys LionsAcademy Soccer Academy Soccer Leopards[ Details ]Published
Hawkwell Athletic YFC Hawkwell LeopardsHullbridge Sports YFC Hullbridge Sports Tigers[ Details ]Published
<< Previous Match Day - Saturday 30 03 2019 Next Match Day - Saturday 06 04 2019 >>
 
 
2019 Start Campaign

© Copyright and database rights Our Kids Sports Ltd 2007 - 2019