Our Kids Sports
South East Essex Primary League Message: Please note APPLICATION PACKS are now ready to download for the new season 2019/2020 from forms and documents
Options
Calendar

All Matches on Sunday 24 02 2019

<< Previous Match Day - Saturday 23 02 2019 Next Match Day - Saturday 02 03 2019 >>
 
U7 - Group 1 - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Academy Soccer Group 1 : Academy Soccer TigersHadleigh Town YFC Group 1 : Hadleigh Town Tigers[ Details ]
Ashingdon Youth FC Group : 1 Ashingdon LeopardsEssex Royals YFC Group 1 : Essex Royals Panthers[ Details ]
Ashingdon Youth FC Group : 1 Ashingdon LionsGreat Wakering Colts FC Group1 : Great Wakering Lions[ Details ]
Ashingdon Youth FC Group : 1 Ashingdon TigersEkco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps Lions[ Details ]
Beech Utd FC Group 1 : Beech United LionsSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Leopards[ Details ]
Benfleet Villa YFC Group 1 : Benfleet Villa LionsTrinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth Lions[ Details ]
Bowers & Pitsea YFC Group 1 :Bowers & Pitsea Red (Lions )Hadleigh Town YFC Group 1 : Hadleigh Town Lions[ Details ]
Canvey Island Youth FC Group 1 :Canvey Island TigersHullbridge Sports YFC Group 1 :Hullbridge Sports Lions[ Details ]
East Thurrock United Group 1 : East Thurrock LionsAcademy Soccer Group 1 : Academy Soccer Lions[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps TigersRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Cougars[ Details ]
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals LeopardsLeigh Ramblers YFC Leigh Ramblers Lions[ Details ]
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals LionsLeighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood United Lions[ Details ]
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals PumasCatholic Utd Minors FC Group 1 : Catholic United Lions[ Details ]
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals TigersLeighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood United Tigers[ Details ]
Great Wakering Colts FC Group1 : Great Wakering TigersCanvey Island Youth FC Group 1 :Canvey Island Lions[ Details ]
Hadleigh Town YFC Group 1 : Hadleigh Town LeopardsTrinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth Tigers[ Details ]
Hadleigh Town YFC Group 1 : Hadleigh Town PumasAcademy Soccer Group1 : Academy Soccer Leopards[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell TigersLeigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets Tigers[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell LionsLeigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets Lions[ Details ]
Leigh Ramblers YFC Leigh Ramblers TigersWickford Town YFC Group 1 :Wickford Town Lions[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 :Pegasus Youth LionsConcord Rangers YFC Group 1 : Concord Rangers Lions[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 :Pegasus Youth Tigers Concord Rangers YFC Group 1 : Concord Rangers Tigers[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 ; Rayleigh Boys LeopardsBerry Boys YFC Group 1 : Berry Boys Lions[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 ; Rayleigh Boys PumasHawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell Leopards[ Details ]
Southendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor LionsForest Glade YFC Group 1: Forest Glade Lions[ Details ]
Wickford Town YFC Group 1 :Wickford TownTigers Runwell Sports YFC Group 1:Runwell Sports Lions[ Details ]
 
U8 - West (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Benfleet Youth FC Benfleet Youth LionsThundersley Rovers Group 1 :Thundersley Rovers Lions (Blacks)[ Details ]
Junior Red Star YFC Junior Red Star YFC LionsLeighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood United Tigers[ Details ]
Leigh Rockets YFC Group 1: Leigh Rockets LionsHawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell Lions[ Details ]
Runwell Sports YFC Runwell Sports LionsSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Lions[ Details ]
‘St.Clere's FC’ St.Clere's FC RedMornington Boys Group 1 : Mornington Boys Blues (Lions)[ Details ]
 
U8 - East (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Ashingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Youth LionsCanvey Island Youth FC Group 1 : Canvey Island Lions[ Details ]
Benfleet Villa YFC Benfleet Villa LionsLeighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood United Leopards[ Details ]
Bowers & Pitsea YFC Group 1 : Bowers & Pitsea Lions ( Red)Langdon United YFC Group 1 ;Langdon United YFC Lions[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 : Pegasus Youth Lions (Red)Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Tigers[ Details ]
Wickford Town YFC Group 1 :Wickford Town LionsCatholic Utd Minors FC Group 1 : Catholic United Lions[ Details ]
 
U8 - Central (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Benfleet Youth FC Group 1 :Benfleet Youth Tigers‘St.Clere's FC’ St.Clere's FC Blue[ Details ]
Bowers & Pitsea YFC :Bowers & Pitsea Tigers (White)Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Lions[ Details ]
Corringham Cosmos Corringham Cosmos LionsLeigh Ramblers YFC Leigh Ramblers Tigers[ Details ]
Great Wakering Colts FC Group 1 : Great Wakering LionsMornington Boys Group 1 : Mornington Boys Whites (Tigers)[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 : Pegasus Youth Tigers (White)Forest Glade YFC Group 1 : Forest Glade Lions[ Details ]
Supreme Youth FC Group 1 : Supreme Youth LionsSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Tigers[ Details ]
 
U8 - South (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Ashingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Youth LeopardsEssex Royals YFC Essex Royals Tigers[ Details ]
Canvey Island Youth FC Group 1 : Canvey Island TigersBenfleet Youth FC Benfleet Youth Leopards[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps LionsLeigh Rockets YFC Group 1: Leigh Rockets Tigers[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys CougarsCatholic Utd Minors FC Group 1 ; Catholic United Tigers[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys LeopardsCanvey Island Youth FC Group1 : Canvey Island Leopards[ Details ]
 
U8 - North (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Ashingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Youth TigersThundersley Rovers Group1 : Thundersley Rovers Tigers[ Details ]
Beech Utd FC Group 1 : Beech United LionsLeigh Ramblers YFC Leigh Ramblers Leopards[ Details ]
F C Redwing FC Redwing FalconsRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Pumas[ Details ]
Trinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth LionsBowers & Pitsea YFC :Bowers & Pitsea Leopards (Blue)[ Details ]
 
U8 - North East (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Essex Royals YFC Essex Royals LeopardsWickford Town YFC Group 1 :Wickford Town Tigers[ Details ]
Forest Glade YFC Forest Glade LeopardsCorringham Cosmos Corringham Cosmos Tigers[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell Tigers Hullbridge Sports YFC Hullbridge Sports Lions[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 : Pegasus Youth Pumas (Black)Trinity Youth FC Group : 1Trinity Youth Tigers[ Details ]
Trinity Youth FC Trinity Youth LeopardsAcademy Soccer Group 1 : Academy Soccer Leopards[ Details ]
 
U8 - North West (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Benfleet Youth FC Benfleet Youth PanthersLeigh Rockets YFC Leigh Rockets Leopards[ Details ]
Bowers & Pitsea YFC Bowers & Pitsea Pumas Canvey Island Youth FC Canvey Island Cougars[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps TigersCatholic Utd Minors FC Catholic Utd Leopards[ Details ]
Hadleigh Town YFC Hadleigh Town LionsHawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell Leopards[ Details ]
Trinity Youth FC Trinity Youth PumasWestcliff United YFC Group 1 ; Westcliff United YFC Lions[ Details ]
Wickford Town YFC Group 1 :Wickford Town LeopardsBenfleet Youth FC Benfleet Youth Raptors[ Details ]
 
U9 - West (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Concord Rangers YFC Concord Rangers LionsLeigh Ramblers YFC Leigh Ramblers YFC Leopards[ Details ]
Leigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers LionsLeighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd Lions[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 : Pegasus YFC Red (Lions)Ekco Whitecaps YFC Ekco Whitecaps Pumas[ Details ]
Wickford Town YFC Group 1 : Wickford Town LionsJunior Red Star YFC Junior Red Star YFC Tigers[ Details ]
 
U9 - East (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Ashingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon LionsCanvey Island Youth FC Canvey Island Leopards[ Details ]
Berry Boys YFC Group 1 :Berry Boys TigersEkco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps Lions[ Details ]
Canvey Island Youth FC Group 1 : Canvey Island LionsSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Tigers[ Details ]
Great Wakering Colts FC Group 1 : Great Wakering LionsCanvey Island Youth FC Canvey Island Pumas[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys TigersEssex Royals YFC Group 1 : Essex Royals Lions[ Details ]
Southendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor LeopardsRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Leopards[ Details ]
 
U9 - Central (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals PumasLeigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets Lions[ Details ]
Essex Royals YFC Group 1 : Essex Royals TigersThundersley Rovers Group 1 : Thundersley Rovers Lions[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 Hawkwell TigersLeighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd Leopards[ Details ]
Leigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets TigersAcademy Soccer Group 1 : Academy Soccer Lions[ Details ]
Southendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor CougarsAshingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Tigers[ Details ]
 
U9 - South (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Bowers & Pitsea YFC Group 1 :Bowers & Pitsea White (Tigers)Southendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Pumas[ Details ]
Great Wakering Colts FC Group1:Great Wakering TigersRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Pumas[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd PumasForest Glade YFC Group 1 : Forest Glade Pumas[ Details ]
Pegasus YFC Group 1 : Pegasus YFC White (Tigers)Leigh Ramblers YFC Leigh Ramblers YFC Pumas[ Details ]
Southendian Manor YFC Southendian Manor PanthersCorringham Cosmos Corringham Cosmos Lions[ Details ]
Supreme Youth FC Group 1 :Supreme Youth LionsCanvey Island Youth FC Canvey Island Panthers[ Details ]
 
U9 - North (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Academy Soccer Group 1 : Academy Soccer TigersTrinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth Lions[ Details ]
Academy Soccer Group 1 : Academy Soccer LeopardsBerry Boys YFC Berry Boys Pumas[ Details ]
Ashingdon Youth FC Ashingdon Youth PumasAshingdon Youth FC Group 1 : Ashingdon Leopards[ Details ]
Beech Utd FC Group 1 : Beech United LionsHambro Colts YFC Hambro Colts Lions[ Details ]
Leigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets LeopardsWestcliff United YFC Westcliff United YFC Lions[ Details ]
Leigh Rockets YFC Leigh Rockets PumasWickford Town YFC Wickford Town Pumas[ Details ]
 
U9 - North West (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Bowers & Pitsea YFC Group 1 :Bowers & Pitsea Red (Lions)Ekco Whitecaps YFC Ekco Whitecaps Leopards[ Details ]
Canvey Island Youth FC Canvey Island CougarsRayleigh Boys YFC Group1 : Rayleigh Boys Cougars[ Details ]
Ekco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps TigersEssex Royals YFC Group 1 : Essex Royals Leopards[ Details ]
Forest Glade YFC Group 1 : Forest Glade LeopardsWickford Town YFC Group1 : Wickford Town Leopards[ Details ]
Great Wakering Colts FC Group1:Great Wakering LeopardsTrinity Youth FC Group 1: Trinity Youth Tigers[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 : Hawkwell LeopardsAcademy Soccer Academy Soccer Pumas[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd Bears Hullbridge Sports YFC Group 1: Hullbridge Sports Tigers[ Details ]
 
U10 - West (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Catholic Utd Minors FC Group 1 : Catholic Utd LionsLeigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets Lions[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Group 1 Hhawkwell LionsCorringham Cosmos Corringham Cosmos Lions[ Details ]
Leigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers LionsAcademy Soccer Academy Soccer Pumas[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd LionsMornington Boys Group 1 : Mornington Boys Lions[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys LionsForest Glade YFC Group 1 : Forest Glade Lions[ Details ]
Southendian Manor YFC Southendian Manor LionsBowers & Pitsea YFC :Bowers & Pitsea Lions (Red)[ Details ]
 
U10 - East (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Berry Boys YFC Group 1 : Berry Boys LionsCorinthians YFC Corinthians Lions[ Details ]
Leigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers LeopardsRayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys Tigers[ Details ]
Leigh Rockets YFC Group 1 : Leigh. Rockets LeopardsEkco Whitecaps YFC Group 1 : Ekco Whitecaps Lions[ Details ]
 
U10 - Central (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
East Thurrock United East Thurrock United Amber(Lions)Leigh Rockets YFC Group 1 : Leigh Rockets Tigers[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd LeopardsRayleigh Boys YFC Group 1: Rayleigh Boys Cougars[ Details ]
Trinity Youth FC Group 1 : Trinity Youth TigersSouthendian Manor YFC Southendian Manor Cougars[ Details ]
 
U10 - South (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Canvey Island Youth FC Group 1 : Canvey Island LionsHambro Colts YFC Group 1 : Hambro Colts Lions[ Details ]
Leighwood Utd YFC Group 1 : Leighwood Utd TigersHullbridge Sports YFC Group 1 : Hullbridge Sports Lions[ Details ]
Mornington Boys Mornington Boys TigersForest Glade YFC Forest Glade Panthers[ Details ]
Thundersley Rovers Thundersley Rovers LionsGreat Wakering Colts FC Great Wakering Tigers[ Details ]
 
U10 - North (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Canvey Island Youth FC Canvey Island LeopardsCatholic Utd Minors FC Group 1 : Catholic Utd Tigers[ Details ]
Fryerns Boys YFC Group 1 : Fryerns Boys LionsTrinity Youth FC Trinity Youth Cougars[ Details ]
Hawkwell Athletic YFC Hawkwell LeopardsBerry Boys YFC Group 1 : Berry Boys Tigers[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys LeopardsIsland Boys YFC Island Boys Lions[ Details ]
Rayleigh Boys YFC Group 1 : Rayleigh Boys PanthersSouthendian Manor YFC Group 1 : Southendian Manor Pumas[ Details ]
 
U10 - North East (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Corringham Cosmos Corringham Cosmos TigersAcademy Soccer Group 1 : Acadamy Soccer Lions[ Details ]
Forest Glade YFC Forest Glade PumasAcademy Soccer Academy Soccer Leopards[ Details ]
Supreme Youth FC Group 1 : Supreme Youth LionsLeigh Ramblers YFC Group 1 : Leigh Ramblers Tigers[ Details ]
Supreme Youth FC Supreme Youth TigersGreat Wakering Colts FC Great Wakering Leopards[ Details ]
Trinity Youth FC Trinity Youth PumasWickford Town YFC Wickford Town Pumas[ Details ]
 
U10 - North West (2) - Sunday 24 02 2019
[ Results Feed ]
Home TeamAway Team
Benfleet Villa YFC Group 1 : Benfleet Villa TigersHawkwell Athletic YFC Hawkwell Pumas[ Details ]
Essex Royals YFC Essex Royals LeopardsHawkwell Athletic YFC Group 1 Hawkwell Tigers[ Details ]
Hullbridge Sports YFC Hullbridge Sports TigersBeech Utd FC Beech United Tigers[ Details ]
<< Previous Match Day - Saturday 23 02 2019 Next Match Day - Saturday 02 03 2019 >>
 
 
2019 Start Campaign

© Copyright and database rights Our Kids Sports Ltd 2007 - 2019