Our Kids Sports
Navigation
Seasons

2017/2018 Cup Finals

Sunday 7th January 2018 - Bromley Arena (Bromley FC), Main Pitch
Under 11 Winter Shield Bronze Semi Final10:00amBromley Invictas5 - 0Beckenham Town White[ Details ]
Sunday 7th January 2018 - Corrigan Avenue
Under 11 Winter Plate Copper Semi Final10:00amCoulsdon Athletic Lions8 - 1F.C. Elmstead Bantams[ Details ]
Sunday 14th January 2018 - John Fisher Sports Ground
Under 9 Winter CUP Gold Final10:30amBromleians FC1 (3) - 1 (2)Bromley Ravens[ Details ]
Referee: Kai Moise
Under 9 Winter SHIELD Gold Final10:40amConey Hall Youth Tigers0 - 4Unity Green[ Details ]
Referee: Esteban Ramirez
Under 9 Winter TROPHY Gold Final12:00pmBeckenham Tigers Tigers4 - 2Selsdon Junior Eagles[ Details ]
Referee: Kai Moise
Under 9 Winter PLATE Gold Final12:10pmHamsey Rangers FC2 - 3Tecnica Football Academy Real[ Details ]
Referee: Esteban Ramirez
Sunday 28th January 2018 - No venue
Under 10 Winter VASE Silver Final12:30pmFD United FC3 - 0Bromleians United[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - Cockmannings Lane. St Mary Cray Orpington BR5 4HF
Under 10 Winter SHIELD Bronze Final10:30amOrpington Rovers FC4 - 3Ten-Em-Bee Tigers[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - Croydon Postal Sports Ground
Under 10 Winter VASE Bronze Final1:00pmSelsdon Junior Hawks3 - 1Charlton Athletic Girls RTC FC[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - Harvington Playing Fields
Under 10 Winter PLATE Copper Final11:30amAddiscombe Athletic Tornadoes1 - 5Glebe Pumas[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - John Fisher Sports Ground
Under 11 Winter Shield Bronze Semi Final12:00pmHamsey Rangers Eagles2 - 0Southside Warriors Wolves[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - King George's Fields, Brasted Road, Westerham. Kent . TN16 1TD
Under 10 Winter CUP Bronze Final10:00amWesterham Wolves2 - 1Hamsey Rangers Flyers[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - Old Wilsonians Sports Club (Hawes Down Annex)
Under 10 Winter VASE Copper Final10:00amOld Wilsonians Whiteley2 - 1Moonshot Tigers[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - Stanhope Recreation Ground
Under 11 Winter Plate Copper Semi Final10:00amJDG Athletic FC8 - 3Bromleians Athletic[ Details ]
Referee: Robert Redman
Sunday 28th January 2018 - The Archbishop Lanfranc Academy
Under 10 Winter SHIELD Copper Final10:00amElite Lions Football Academy FC1 - 0Caterham Pumas Youth Colts[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - The Brit School
Under 10 Winter PLATE Silver Final1:00pmSouthbridge United FC0 - 1Old Wilsonians Hayes[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - The Priory Academy
Under 10 Winter PLATE Bronze Final10:00amThe Warren Lions2 - 0Hamsey Rangers Gunners[ Details ]
Sunday 28th January 2018 - Warlingham Sports Club
Under 10 Winter TROPHY Silver Final12:30pmWarlingham Colts Warriors4 - 1Addiscombe Athletic Hurricanes[ Details ]
Sunday 4th February 2018 - Bromley Arena (Bromley FC), Main Pitch
Under 11 Winter Shield Bronze FINAL1:15pmBromley Invictas4 - 1Hamsey Rangers Eagles[ Details ]
Sunday 4th February 2018 - Chislehurst Recreation Ground
Under 11 Winter Plate Copper 3rd & 4th Play Off10:00amF.C. Elmstead Bantams2 - 2Bromleians Athletic[ Details ]
Sunday 18th February 2018 - No venue
Under 10 Winter Cup Silver Final11:30amRusthall FC2 (3) - 2 (2)Sevenoaks Town FC[ Details ]
Sunday 18th February 2018 - Coney Hall Football Club
Under 10 Winter TROPHY Bronze Final12:30pmConey Hall Youth Hawks3 - 5Seymour Villa FC[ Details ]
Sunday 18th February 2018 - Corrigan Avenue
Under 11 Winter Plate Copper FINAL11:00amCoulsdon Athletic Lions1 - 9JDG Athletic FC[ Details ]
Sunday 18th February 2018 - John Fisher Sports Ground
Under 11 Winter Shield Gold FINAL10:30amCaribb (Youth) 1994 FC0 - 3Rusthall FC[ Details ]
Referee: Louis Pepin-Dineen
Under 11 Winter Trophy Gold FINAL10:40amTen-Em-Bee SDCvs.Ten-Em-Bee Lions[ Details ]
Referee: Geoff Corner
Under 10 Winter TROPHY Gold Final11:00amLewisham Tigers FC1 - 2Tunbridge Wells Foresters Spitfires[ Details ]
Referee: Kai Moise
Under 10 Winter PLATE Gold Final11:10amBeckenham Town White1 - 0F.C. Elmstead Bantams[ Details ]
Referee: Esteban Ramirez
Sunday 25th February 2018 - John Fisher Sports Ground
Under 11 Winter Cup Gold FINAL10:20amSouthside Warriors FC2 - 0Warlingham Colts FC[ Details ]
Referee: Louis Pepin-Dineen
Under 10 Winter CUP Gold Final10:30amCroydon FC Youth Hawks2 - 3Junior Elite FC[ Details ]
Referee: Kai Moise
Under 11 Winter Plate Gold FINAL12:00pmPeckham Town Reds2 - 1West Wickham FC[ Details ]
Referee: Louis Pepin-Dineen
Under 10 Winter VASE Gold Final12:20pmCroydon FC Youth Eagles0 - 3Southwark Allstars FC[ Details ]
Referee: Esteban Ramirez
Thursday 22nd March 2018 - Chipstead Football Club
U17/18 League Challenge Cup Final Round7:30pmBalham Eagles2 - 1Orpington Rovers Blue[ Details ]
Referee: Rocky Horton Assistants: Steve McWilliam and Robert Redman 4th Official: Richard Ireson
Sunday 25th March 2018 - Chipstead Football Club
U14 League Challenge Cup Final Round12:00pmStorm Lightning0 - 7Ten-Em-Bee SDC[ Details ]
Referee: Casandra McKoy Assistants: Brian Perryman and Bill Chaffe 4th Official: David Mills
U15 League Challenge Cup Final Round3:00pmCroydon F.C. FC5 - 1Tooting & Mitcham Youth Terrors[ Details ]
Referee: Brian Perryman Assistants: Casandra McKoy and Christopher de Graft-Hayford 4th Official: Alan Donovan
Sunday 15th April 2018 - Chipstead Football Club
U16 League Challenge Cup Final Round12:00pmAFC Croydon Athletic FC1 (3) - 1 (2)Whyteleafe Wanderers[ Details ]
Referee: Steve McWilliam Assistants: Alan Hodge and David Mills 4th Official: Alan Donovan
U16 League Shield Final Round3:00pmBromley Solis3 - 1Selsdon Junior FC[ Details ]
Referee: Alan Hodge Assistants: Steve McWilliam and Alan Donovan 4th Official: David Mills
Sunday 22nd April 2018 - Chipstead Football Club
U13 League Challenge Cup Final Round11:00amEast Grinstead Town FC1 - 3Santley United FC[ Details ]
Referee: David Mills Assistants: Robert Redman and Alan Timms
U13 League Shield Final Round1:00pmTen-Em-Bee SDC1 - 4West Wickham Tigers[ Details ]
Referee: Alan Timms Assistants: David Mills and Robert Redman
U13 League Trophy Final Round3:00pmBeckenham Tigers Tigers1 - 0Furzedown Lions FC FC[ Details ]
Referee: Robert Redman Assistants: Alan Timms and Alan Donovan 4th Official: David Mills
Sunday 29th April 2018 - AFC Croydon Athletic Ground
U12 League Challenge Cup Final Round11:00amBeckenham Town Red2 (5) - 2 (6)Whyteleafe Youth[ Details ]
Referee: Kerry Yeomanson Assistants: Leslie Marillier
U12 League Shield Final Round1:00pmMelwood Lions0 - 2Southwark Allstars FC[ Details ]
Assistants: Kerry Yeomanson and Leslie Marillier
U12 League Trophy Final Round3:00pmJDG Athletic FC1 - 2Millwall Lionesses FC[ Details ]
Referee: Leslie Marillier Assistants: Kerry Yeomanson
Sunday 29th April 2018 - Chipstead Football Club
U11 Spring CUP Gold FINAL11:00amBromley Ravens3 - 5Southside Warriors FC[ Details ]
Referee: Bill Chaffe Assistants: Peter Young and Alan Donovan
U11 Spring PLATE Gold FINAL1:00pmPeckham Town Reds2 - 0St Andrews Youth Club FC[ Details ]
Referee: Peter Young Assistants: Alan Donovan and Alex Homatas
U11 Spring VASE Gold FINAL3:00pmBlue Stars Elite FC1 - 2Southwark Allstars Athletic[ Details ]
Referee: Alex Homatas Assistants: Alan Donovan and Casandra McKoy
Thursday 3rd May 2018 - Chipstead Football Club
U15 League Shield Final Round7:30pmBromley Invictas3 - 2Seymour Villa Colts[ Details ]
Referee: David Sanford Assistants: Alan Hodge and Val Busby 4th Official: Richard Ireson
Sunday 6th May 2018 - No venue
U12 Surrey Cup Final Round1:00amEsher Youth U12 Wizards Whites9 - 0Whyteleafe Youth[ Details ]
U12 Girls Surrey Cup Final Round12:30pmCrystal Palace Ladies FC1 (2) - 1 (0)AFC Wimbledon Girls (Youth) U12[ Details ]
Sunday 6th May 2018 - Chipstead Football Club
U11 Spring SHIELD Gold FINAL11:00amChipstead Kent Kestrels1 - 2Croydon F.C. FC[ Details ]
Referee: Alan Donovan Assistants: David Mills and Casandra McKoy 4th Official: Shane Kinsley
U11 Spring TROPHY Gold FINAL1:00pmConey Hall Youth FC1 - 2FC Jean Te Le FC[ Details ]
Referee: David Mills Assistants: Andy Allen and Alan Donovan 4th Official: Shane Kinsley
U14 League Shield Final Round3:00pmAddiscombe Athletic Hurricanes0 - 1Ex Blues FC[ Details ]
Referee: Andy Allen Assistants: Alan Donovan and Alex Homatas 4th Official: Shane Kinsley
Thursday 10th May 2018 - Long Lane JFC
U12 London Cup Final Round7:30pmGlebe Tigers2 - 0Bromley Ravens[ Details ]
Saturday 12th May 2018 - Chipstead Football Club
U7 Cup Gold Group Final10:30amOrpington Rovers Lions3 - 5Selsdon Junior Lions[ Details ]
U10 Spring CUP Gold FINAL10:45amJunior Elite FC4 - 0Whyteleafe Youth[ Details ]
U7 Shield Gold Group Final12:15pmOld Wilsonians Kendrick3 - 2Beckenham Town White[ Details ]
U10 Spring SHIELD Gold FINAL12:30pmMoonshot Allstars0 (1) - 0 (4)Warlingham Colts FC[ Details ]
U7 Trophy Gold Group Final2:00pmOld Wilsonians Paton4 - 1Bromley Solis[ Details ]
U10 Spring TROPHY Gold FINAL2:00pmBeckenham Town White1 - 2Bromley Invictas[ Details ]
U10 Spring VASE Gold FINAL3:30pmSelsdon Junior Hawks1 (5) - 1 (4)Selsdon Junior Pumas[ Details ]
U10 Spring PLATE Gold FINAL3:45pmGlebe Tigers2 (3) - 2 (2)Melwood FC[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - No venue
U10 Spring SHIELD Copper 3rd-4th Place1:00amSelsdon Junior Tigersvs.Special: Bye[ Details ]
U10 Spring VASE Silver 3rd-4th Place1:00amOld Wilsonians Whiteley0* - 0Millwall Lionesses FC[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Abbotshall Road Playing fields
U10 Spring SHIELD Bronze FINAL10:15amLewisham Tigers FC2 - 0Caterham Pumas Youth Colts[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - BAYHAM
U10 Spring SHIELD Silver 3rd-4th Place10:00amTunbridge Wells Foresters Spitfires3 (4) - 3 (3)F.C. Elmstead Roosters[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Beckenham Town Football Club
U10 Spring VASE Bronze 3rd-4th Place10:00amBeckenham Town Blue2 - 6Future FC[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Bromley Arena (Bromley FC), Mini-Soccer Pitch
U10 Spring CUP Bronze FINAL12:30pmBromley Rooks4 (1) - 4 (3)Westerham Wolves[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Chipstead Football Club
U8 Cup Gold Group Final10:30amBromleians FC4 - 1Junior Elite FC[ Details ]
U9 Spring Cup Gold Group Final10:45amBromley Ravens3 - 1Old Wilsonians McAlister[ Details ]
U8 Shield Gold Group Final12:15pmBromley Rooks3 - 0West Wickham FC[ Details ]
U9 Spring Shield Gold Group Final12:30pmOld Wilsonians Greencoat1 - 3Caribb (Youth) 1994 FC[ Details ]
U8 Trophy Gold Group Final2:00pmThe Warren Tigers1 - 9Selsdon Junior Eagles[ Details ]
U9 Spring Trophy Gold Group Final2:15pmWickham Wanderers FC2 - 4Lewisham Tigers FC[ Details ]
U9 Spring Plate Gold Group Final3:45pmTecnica Football Academy Real0 - 1Ten-Em-Bee Lions[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Coldharbour Leisure Centre
U10 Spring VASE Copper FINAL11:30amCharlton Athletic Girls RTC FC6 - 2Addiscombe Athletic Tornadoes[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Coney Hall Football Club
U10 Spring TROPHY Bronze FINAL11:30amConey Hall Youth Hawksvs.F.C. Elmstead Bantams[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Glebe FC - Foxbury Avenue Chislehurst BR7 6HA
U10 Spring PLATE Copper 3rd-4th Place10:30amGlebe Pumas0 (3) - 0 (2)F.C. Elmstead Cockerels[ Details ]
U10 Spring TROPHY Bronze 3rd-4th Place2:00pmGlebe Cougars6 - 3The Warren Tigers[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Greenacres Sports Club
U10 Spring TROPHY Silver 3rd-4th Place12:30pmActive 8 United FC2 - 0Beckenham Town Red[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Harvington Playing Fields
U10 Spring SHIELD Copper FINAL10:00amAddiscombe Athletic Hurricanes8 - 2Glebe Lions[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - HSBC Sports and Social Club
U10 Spring SHIELD Bronze 3rd-4th Place10:15amEx Blues FC4 - 2Orpington Rovers FC[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - John Fisher Sports Ground
U10 Spring VASE Silver FINAL11:00amHamsey Rangers Blues5 - 5Coulsdon Athletic Lions[ Details ]
U10 Spring CUP Bronze 3rd-4th Place12:30pmHamsey Rangers Flyersvs.Rusthall FC[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - King George's Fields, Brasted Road, Westerham. Kent . TN16 1TD
U10 Spring VASE Bronze FINAL10:30amWesterham Pumas0* - 0Addiscombe Athletic Blizzards[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - The John Cooper Ground
U10 Spring TROPHY Copper FINAL10:00amBromleians FC2 - 3Southbridge United FC[ Details ]
U10 Spring VASE Copper 3rd-4th Place11:30amBromleians United5 - 1Holland Sports Juniors FC[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - Thomas More Catholic School
U10 Spring PLATE Copper FINAL9:30amSkillz United FC1 - 0LsportsC FC[ Details ]
Sunday 13th May 2018 - West Wickham FC
U10 Spring PLATE Bronze FINAL10:00amWest Wickham Sapphires1 - 5Woodcote Juniors Woodies[ Details ]
 
 
2018 Campaign

© Copyright and database rights Our Kids Sports Ltd 2007 - 2018